Home / AKTUALNOŚCI-FUTSAL / WYWIAD Z TRENEREM MARCINEM BUCZKIEM

WYWIAD Z TRENEREM MARCINEM BUCZKIEM

Rozpoczynamy nasz cykl wywiadów z Trenerami oraz Działaczami naszej Akademii.

W dniu dzisiejszym prezentujemy wywiad z trenerem Marcinem Buczkiem.

1. Dzień dobry Panie Trenerze. Proszę nam opowiedzieć jak rozpoczęła się Pańska przygoda z ,,Trenerką’’?

M.B- Dzień dobry. Z piłką nożną związany jestem od dziecka. Przez wiele lat grałem w amatorskim klubie. Przez problemy zdrowotne niestety musiałem zakończyć przygodę z czynną grą w piłkę i już wtedy zajęcie się trenowaniem chodziło mi po głowie. Ale dopiero kilka lat później pewien zbieg okoliczności związanych z moją pracą zawodową oraz co najważniejsze namowa trenera Mariusza skłoniła mnie do spróbowania sił w tym zawodzie.

2. Proszę opowiedzieć, jak trafił Pan do Gminnej Akademii Piłkarskiej?

M.B- W Gminnej Akademii Piłkarskiej jestem od samego początku jej istnienia. Kiedy powstawała Gminna Akademia Piłkarska na podwalinach poprzedniej szkółki, w której byłem trenerem otrzymałem propozycję pracy od Zarządu i bez chwili wahania ją przyjąłem.

3. Jak pracuje się Panu z naszymi młodymi ,,piłkarzami’’?

M.B- Praca z naszymi adeptami sprawia mi bardzo dużo satysfakcji. Dzieciaki trenujące w naszej akademii to wspaniali młodzi ludzie, dla których gra w piłkę nożną to super zabawa.

4. Czym kieruje się Pan Trener w pracy z dziećmi?

M.B- Myślę, że jak każdy trener chcę ich czegoś nauczyć ale ta nauka ma być również dla nich przyjemnością. Dążę do tego aby dzieciaki przychodziły na trening uśmiechnięte i aby na koniec zajęć usłyszeć „trenerze kiedy następny trening”.

5. Panie Trenerze, jak nasi młodzi piłkarze poza regularnymi treningami mogą jeszcze bardziej rozwijać swój talent?

M.B- Grą w piłkę wszędzie gdzie to możliwe: na podwórku, w ogrodzie, na łące, na plaży, na boisku. Żartobliwie mówiąc powinni z piłką spać.

6. W Gminnej Akademii Piłkarskiej trenuje obecnie ponad 100 dzieci od grupy skrzata do juniora starszego. Czy widzi Pan wśród naszych zawodników tzw. ,,perełki’’ które w przyszłości mogą wypłynąć na ,,głębokie wody’’ ?

M.B- Oczywiście, że tak w każdej grupie wiekowej są jednostki, które się wyróżniają na tle rówieśników. Teraz oczywiście od Nas wszystkich tzn. od trenerów, rodziców i samych dzieciaków zależy czy wejdą na sam szczyt. Myślę jednak, że każdy z trenujących młodych piłkarzy ma szansę się wybić bo czasem talent to jedno a praca to co innego. Może dzisiaj ktoś się nie wyróżniać ale pracując nad swoimi umiejętnościami za jakiś czas będzie lepszy niż ten utalentowany.

7. W rozgrywkach bierze udział w obecnym sezonie rekordowe sześć zespołów. Jak na nasza małą gminę jest to swego rodzaju sukces. W takim razie zapytam w czym tkwi sukces Gminnej Akademii Piłkarskiej?

M.B- W tzw. sercu do tego projektu tzn., że wszyscy ludzie, którzy są związani z GAP starają się z całych sił aby było lepiej niż jest i to myślę przynosi tak wspaniałe efekty.

8. Życzę Panu Trenerowi dużo sukcesów i zdrowia.

M.B- Dziękuję bardzo.

Autor: GAP Zarzecze

Check Also

JUNIORZY STARSI SPAROWALI Z MORAWSKIEM

W dniu dzisiejszym juniorzy starsi w ramach przygotowań do rozgrywek klasy O podejmowali drużynę Płomień Morawsko którą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *